Loading

Her yıl değişen moda trendleriyle birlikte yeni tip özel güvenlik kıyafetleri 2023 yılında da değişiyor. Farklı tarz mont ve yelek gibi ürünler başta olmak üzere hem kullanışlı hem de şık tasarımlı güvenlik personeli kıyafetleri piyasaya sürülüyor.

Klasik gibi görünse de tişört ve uzun kollu sweat gibi özel güvenlik kıyafetleri de yıllar geçtikçe güncellenir. Ufak değişiklikler yapılarak yeni sezona uygun hale getirilen kıyafetler sürekli olarak daha kullanışlı hale getirilir.

Bu değişimle birlikte elbette özel güvenlik ekipmanları da aynı değişikliğe maruz kalır. Özellikle tabanca kabı veya kelepçe kılıfı gibi kumaş ürünlerde farklı model ve renk seçenekleri tercih edilir. İşletmenin konseptine göre uyarlanabilen yeni tip ekipmanlar firmalara ve personele çeşitli alternatifler sunar.

Yeni Özel Güvenlik Elbiseleri Modelleri

Özel güvenlik işi her ne kadar ayrı bir sektör olsa da, çeşitli sektörlerin içerisine dağılmış halde faaliyet gösterir. Bankalar, kamu kurumları, rezidanslar, eğitim kurumları vb. çeşitli yerlerde özel güvenlik personelleri istihdam edilir. İstihdamı yapan firma/işletme veya kurumun tercihine göre güvenlik kıyafetleri de çeşitlendirilebilmektedir.

Özellikle kurumsal firmaların tercihi tüm personelin belirli bir renk uyumu yakalaması yönündedir. Bu nedenle güvenlik personelinin de ekipmanları üzerinde bu değişikliği yapabilmektedirler. Pantolon, tişört, sweat ve mont gibi kıyafetler büyük oranda benzer nitelikte olmakla birlikte tabanca veya kelepçe kılıfı, şapka gibi bazı güvenlik malzemeleri renk seçenekleri sunar.

Bu çeşitlilikten yararlanmak isteyen kurumların tercihi ise Silyon Askeri Giyim mağazası olmaktadır. Son trend kıyafet ve ekipmanları takip ederek vitrinine ekleyen mağazada her firmanın ihtiyacına cevap verecek çeşitlilik bulunabiliyor.

2023 Özel Güvenlik Ekipmanları

Yeni trend değişimlerine artık özel güvenlik firmaları da uyum sağlıyor. Bu doğrultuda 2023 yılında yeni özel güvenlik ekipmanları da piyasaya sürüldü. İlk akla gelen ürünler olarak kol ve göğüs armaları ile tabanca kılıfları sayılabilir. Firmanın/işletmenin tercihine göre farklı alternatiflerin sunulduğu ekipmanlar bulunabiliyor.

Tercih edilecek olan yeni tip özel güvenlik kıyafetleri ile uyum içinde ekipmanların olması da yeni trende uyum sağlamanızı kolaylaştırıyor. Kurumsal kimliğin korunması, güvenlik personelinin uyumunun sağlanabilmesi için kıyafet ve ekipmanların uyumu da önemli hususlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle her yıl değişen kıyafetlerle birlikte ekipmanlar da aynı değişimden payını alıyor.

Yukarıda sayılanların haricinde pantolon reflektörlerinin bile tek tip olmadığını belirtmek gerekir. Farklı renkleri yansıtabilen fosforlu reflektörler tasarımı kadar işlevsel olmasıyla da tercih ediliyor.

Daha detaya inildiğinde cop kılıfı, rozet cüzdanı ve hatta telefon kılıfı gibi aksesuarlar güvenlik personelinin önemli ekipmanları olarak dikkat çeker. Hatta kelepçelerin bile metal gri ve siyah olmak üzere farklı renk seçeneklerinin bulunması firmaların ve kurumların işine gelir.

Gerek personelin gerekse de firmanın isteği doğrultusunda kemer veya palaska seçenekleri arasından tercih yapılabilir. Ayrıca şarjör kılıfı, biber gazı kılıfı gibi daha fonksiyonel özel güvenlik aksesuarları arasından tercih yapılması mümkündür.

Özel güvenlik personeliyseniz veya özel güvenli personeli istihdam ediyorsanız Silyon Askeri Giyim mağazamızda sunduğu ürün seçeneklerine bakarak kendinizin ve firmanızın kişiliğini yansıtabilirsiniz.

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Silyon Askeri Giyim
10.3.2023

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!