67 Ürün

Bekçi Tişört

550,00 ₺
399,90 ₺ %27
Gelince Haber Ver
YENİ

Bekçi Pantolon

750,00 ₺
499,90 ₺ %33
Gelince Haber Ver
YENİ
YENİ
YENİ

BEKÇİ POLARI

750,00 ₺
499,90 ₺ %33
Gelince Haber Ver
YENİ

Bekçi Poları Kahverengi

750,00 ₺
499,90 ₺ %33
Gelince Haber Ver
YENİ
YENİ
YENİ
KATEGORİ VİTRİNİ

Bekçi Malzemeleri Satın Al

Bekçi; Emniyet ve jandarma teşkilatı bünyesinde, genel polis memurlarına yardımcı olmak üzere bulundukları alan ve alanların güvenliğini sağlamak üzere görevlendirilen kişilerdir. Bekçi olmak isteyenlerin yerine getirmesi gereken bazı hususlar vardır.

Bekçi adayının en az lise diplomasına sahip olması gerekir. Ayrıca bekçi adayının askerlik hizmetini tamamlamış ve 18 ile 31 yaş arasında olması gerekmektedir. Yüz kızartıcı ve terör örgütlerine ilişkin suçlara karışmaması gerekir.

Bekçi Malzemeleri Nelerdir?

Bekçi malzemeleri, Emniyet Genel Müdürlüğünün belirlediği kurallara uygun olarak hazırlanır. Bekçi malzemeleri ve özellikleri şunlardır;

Bekçi Kıyafetleri

Bekçiler için belirlenen kıyafetler ilgili yönetmeliğe uygun olarak tasarlanır. Bekçi kıyafetleri, bekçi üniforması, bekçi pantolonu, yeleği, ceketi, poları, botu ve şapkası olarak sıralanmaktadır.

Bekçi Üniforması

Bekçileri, diğer güvenlik görevlilerinden ayıran bir diğer özellik ise bekçi üniformasıdır. Bekçilerin resmi üniformaları vardır. Bekçiler, hizmet sırasında bekçi üniforması giymelidir. Bekçilerin giydiği bekçi üniformasının üzerinde bekçilerin arması bulunur. Bekçi üniformaları yazlık ve kışlık olmak üzere iki çeşittir.

Elbette gece bekçisinin üniformaları yaz ve kış diye ayrılmasının sebebi, Bekçilerin mevsim şartlarına bağlı olarak görevlerini yerine getirirken iklim koşullarından olumsuz etkilenmelerini engellemektir.

Özellikle kışlık formalarda koruyucunun vücut ısısını soğuk havaya karşı koruyabilecek malzemeler seçilmiştir. Bu, soğuk havanın korumaları olumsuz etkilemesini önler. Yaz üniforması, sıcak havanın gardiyanın vücuduna zarar vermesini önlemeyi amaçlıyor.

Bekçi üniformasının rengi açık kahverengidir. Bu yönüyle polis elbiselerinden oldukça farklıdır. Bu nedenle, bekçiler tek tip renklerinden kolayca ayırt edilebilir. Yeni bekçi kıyafetleri Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından belirlenir. Bekçi üniformasında "Bekçi" ibaresi yazılı olmalıdır. Üzerinde bekçi arması olmalıdır.

Bekçi üniforma modellerimize ve çeşitli ürün seçeneklerine buradan ulaşabilir, inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Bekçi Pantolonu

Bekçi pantolonları yaz kış dört mevsim kullanılabilecek şekilde üretilmiştir. Bekçi pantolonu yanlarında kargo cepleri, yan ve arka pantolon cepleri mevcut olup, paçaların ucu cırt cırtlı yırtılmazdır.

Gece bekçisi kıyafetleri pantolon rengi koyu kahverengi olup, renk solması söz konusu olduğunda diğer pantolonlara göre çok daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

 Bekçi Yeleği

Bekçi yelek lacivert ve birinci sınıf polyester kumaştan olup çift taraflı kullanılabilir. Bekçi yelek çift taraflı kullanılabildiği için iki yanında ayrı fermuarlı cebi bulunmaktadır. Bekçi yeleğinin iç kısmı sivil kullanıma uygun olduğu için, görevliler bu yeleği hizmetini tamamladıktan sonra kullanabilirler.

Koruma yeleğinin ön kısmında fosforlu ve reflektörlü siperlik, yeleğin göğüs kısmında ise koruma bağcıklı arma bulunmaktadır. Gece bekçilerinin yeleğinin arkasında yansıtıcı işaretli ve fosforlu koruma yazısı ve arması bulunmaktadır.

 Bekçi Ceketi

Bekçi ceketi su geçirmez ve koyu kahverengi renktedir. Bekçi ceketinin içi kış şartlarında vücudu sıcak tutması için polar kumaş kullanılmıştır. Ceketin arkasında yansıtıcı bir Bekçi yazısı vardır ve ön göğüste işlemeli bir arma vardır. Ayrıca bekçi ceketinin sol kolunda faaliyet gösterdiği ilin işlemeli arması, sağ kolunda ise bekçinin işlemeli arması bulunmaktadır. Yeni bekçi kıyafetlerimizi inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz

Bekçi Poları

Polar bekçiyi çetin kış şartlarında vücudu özellikle boyun bölgesini sıcak tutmak için kullandıkları bir malzemedir. Koruyucu polar yakada çift başlı kartal motifli işlemeli bir arma vardır. Koruyucu polar yakanın rengi koyu kahverengidir.

Bekçi Botu

2019 yılında Resmi Gazete’ de yayınlanan yeni bekçi kıyafet yönetmeliğinde yer alan bot ve ayakkabıların rengi siyah olurken, çarşı ve mahallede nöbetçiler için yapılan bekçi botlarının rengi kahverengi oldu. Mevcut düzenlemelere göre daha önce bekçilere kullanım için verilen koruma botları ve siyah ayakkabılar, son kullanma tarihine kadar kullanılmaya devam edilecek. Bekçi malzemeleri ve bot çeşitlerini alış veriş sitemizde bulabilirsiniz.

Bekçi Şapkası

Bekçi şapka, yaz ve kış için koyu kahverengi olarak üretilmiştir.

Yazlık bekçi başlığı arka kısmında file ile özel olarak tasarlanmıştır, bu yüzden kafayı çok rahat sarmalıdır. File kısmı 0 hava geçirgenliği sağlamalı için baş kısmı yazın terletmemelidir. Koruyucu şapkanın vizörü reflektörlü olup, üzerindeki işlemelerdeki iplerin kalitesi en yüksek teknolojiye sahip iplerden yapılmıştır.

Kışlık koruma başlığının ise arka kısmında file bulunmamalı ve kışın başı soğuğa karşı korumalıdır.

Bekçi Malzeme Fiyatları

Bekçi malzeme fiyatları, ürünlerde kullanılan malzemelere göre farklılık göstermektedir. Satış sitemizde bekçi kıyafetleri satış sayfasında size en uygun ve en kaliteli bekçi malzemelerini bulabilirsiniz