14 Ürün

Termal Çorap Satın Al

Termal çorap, ayakların soğumasını engellemek amacıyla geliştirilmiş olan çorap çeşididir. Termal çoraplar, üretilmesinde kullanılan yöntem ve malzemelere göre çeşitlilik gösterir. Termal çorapların en önemli özelliği soğuk hava ile cilt arasında hava boşluğu oluşturmaları ve kalkan görevi görmeleridir. Bu boşluk akrilik liflerinin hava boşlukları oluşturarak üretilmesinden kaynaklanır. Bu sayede vücut ısısı sabit derecede kalır ve düşmez. Termal çoraplar yün, yarı sentetik elyaf karışımlarıyla üretilmektedir. Kampçılar, soğuk hava koşullarında çalışanlar, kış sporu yapan sporcular ve ayak üşüme problemi yaşayan kişiler termal çorap satın alarak bu problemden kurtulabilir.

Termal Çorap Modelleri ve Fiyatları

Kışlık çorap olarak da nitelendirilen termal çorapların çeşitli türleri vardır. Outdoor çoraplar kampçılar, avcılar ve trekking aktivitelerine sıklıkla katılan bireyler için uygundur. İleri düzey ısıtma, su geçirmez özellikleri vardır ve oldukça sağlamlardır. Günlük termal çorap modelleri ise günlük yaşamda kullanılabilir. Askeri çoraplarda soğuk arazi koşullarına uygundur ve oldukça sağlamdırlar. Termal çorap fiyatları model ve çeşide göre farklılık göstermektedir.

Termal Çorap Nerelerde Kullanılır?

Termal çoraplar soğuk havalarda, kışın, kampçılıkta, doğa yürüyüşlerinde, avcılıkta, kış sporlarında ve askerlikte kullanılabilir. Termal çoraplar, kışın üşüme problemi yaşayan insanların ayaklarını sıcak tutmalarında yardımcı olur. Asker, kampçı, avcı, sporcu ve dağ yürüyüşçüsü gibi soğuk havalarda sıklıkla vakit geçiren insanların ise sürekli olarak hayatında yer alan bir üründür.

  • Kış kampları oldukça soğuk geçer ve uygun ekipmanlarla gidilmesi gerekir. Buna termal çorapta dâhildir. Kış kampı yapacak kişiler üşüme tehlikesiyle karşılaşmamak adına sırt çantasına bir çift termal çorap koymalıdır.
  • Kışın ya da soğuk havada avcılık yapacak kişiler üşütmemek için termal çorap giymelidir. Benzer şekilde soğuk havada veya kış mevsiminde dağ yürüyüşü yapacak kişiler sıcaklık hissini kaybetmemek ve üşümemek için termal çorabı yanından eksik etmemelidir.
  • Kış sporlarıyla ilgilenen sporcular kış ortamına ve spora uygun profesyonel termal çoraplar kullanır. Kış sporuna yeni başlayanlar veya ilk defa yapacak kişiler yapacağı aktiviteye başlamadan önce termal çorap giymeyi unutmamalıdır.
  • Askerler sıklıkla doğada ve doğal ortamlarda mücadele eder. Buna karlı günler ve dondurucu soğuklar da dâhildir ve bu ortamlarda vücutlarını sıcak tutmaları hayati önem taşır. Dolayısıyla askerler soğuk arazi görevlerinde termal çorap giyer.

Termal Çorap Farkı?

Klasik çoraplar gündelik yaşantı içerisinde ayakkabıları rahat giyebilmek ve estetik görüntü elde etmek amacı ile kullanılır. Termal çoraplarsa ayağı sıcak tutmak için özel olarak üretilir ve oldukça da işlevsel özelliğe sahiptir. Termal çoraplar sıradan çorapların aksine soğuk hava ve cilt arasında hava boşluğuna sebep olur ve kalkan görevi görür. Bu oluşturulan hava boşluğu, akrilik liflerinin hava boşlukları oluşturarak üretilmesiyle sağlanır. Bu sayede ayağın ısısı sabit derecede kalır ve düşmez. Termal çoraplar yün, yarı sentetik elyaf karışımlarıyla üretilir.

 

Nasıl Sipariş Verebilirim?

Termal çorapların kalitesi oldukça önemlidir ve güvenilir kaynaklardan satın alınması gereken ürünlerdir. Askeri termal çorap almak isteyen kişiler için en doğru adreslerden biri Silyon Askeri Giyim ve Aksesuar mağazasıdır. Silyon Askeri Giyim ve Aksesuar web sitesinden uygun fiyatlı askeri termal çorap modellerine ulaşabilirsiniz.