69 Ürün
YENİ
YENİ
YENİ
KATEGORİ VİTRİNİ

Özel Güvenlik Kıyafetleri ve Malzemeleri Satın Al

Özel güvenlik görevlileri, güvenlik görevlerini yerine getirebilmek için bazı özel güvenlik kıyafetleri kullanmaları gerekir. Güvenlik malzemeleri, polis ve askeri teçhizat satan mağazalardan alınabilir veya internet satış sitelerinden sipariş edilebilir.

Özel Güvenlik Kıyafetlerini Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

Özel güvenlik görevlileri, görevleri sırasında özel güvenlik kıyafetleri kullanırlarken bazı kurallara uymaları gerekmektedir;

 • Güvenlik görevlisi görevdeyken üniformalı olacaktır. Özel güvenlik kıyafetleri kalite bakımından oldukça önem arz etmektedir, kötü kumaş kullanarak üretilen ürünler soluk görünümleriyle imajınızı zedeleyecektir. Üniformalar ütülenmeli, gömlek yakaları düğmeli, temiz, modern görünümlü, yazın kısa kollu, kışın uzun kollu olmalı ve kolları katlamadan giyilmelidir.
 • Şapka eni başa uygun olacak şekilde açıkta sürekli giyilecek, saç önden görünmeyecek ve siperlik alında ortalanacaktır.
 • Temiz ve ütülü pantolon giyilmesi gerekir. Kravatı yakası düğmeli gömleğe bağlayın. Siyah çorap, boyalı ve temiz ayakkabılar giyiniz.
 • Gömleğin üzerine logo bulunan kravat belli olacak şekilde bir mont giyilecektir. Kötü havalarda gerektiğinde parka, yağmurluk, eldiven ve bot giyiniz.
 • Gömleğin üzerindeki üçüncü düğmeye düdük ipliğini takıp düdüğü sağ cebe yerleştirin. Apoletleri gömleğin ve süveterin omuzlarındaki kulaklardan düz bir şekilde geçirin. Ceketi giydiğinizde ceket yakasının sol köşesine, giymediğinizde kravatın ortasına rozetleri takınız.
 • Cop ve kelepçeyi; Copu sağ kalçanın üzerine getiriniz. Yetkililer cop ve kelepçe takılmasını istemiyorlarsa, kolayca ulaşabileceğiniz güvenlik kabininizde kullanıma hazır tutun. Hiçbir yerde bırakmayın.
 • Kimlik kartınızı görev alanı ve süresi içinde herkesin görebilmesi için sağ yaka veya boyun kısmında kullanınız.
 • El dedektörünü sağ elinizde kullanarak, kullanılmadığında iki elinizle önde ve uzun süre kullanmayacaksanız masanın üzerinde bırakın. Gece devriye gezerken ve acil durumlarda el feneri kullanın.
 • İş saatleri dışında kesinlikle üniforma ve ekipmanlarınızı giymeyin. Giysi ve ekipmanlarınızı çalışma sahasında temiz, düzenli ve kullanıma hazır tutun. Giysi ve ekipmanlarda oluşabilecek arıza ve kusurları derhal birinci amirinize bildirin.

Güvenlik görevlileri çalışma esnasında güvenlik malzemeleri yukarıdaki kuralları uygun kullanmak zorundadır.

Özel Güvenlik Malzeme ve Kıyafet Modelleri

Tabii ki burada koruyucu özel güvenlik ekipmanlarının modelleri ve kaliteli malzemeler büyük önem taşıyor. Kelepçe ve diğer aksesuarlar, pek çok farklı ekipman söz konusu olduğunda güvenlik ekibinin vazgeçilmez unsurları olmaya devam ediyor. Bir güvenlik görevlisinin hizmete hazır olması için hem kıyafet hem de kaliteli ekipman desteğinin olması çok önemlidir. Burada şirketimiz siz güvenlik görevlilerine en kaliteli ve hesaplı malzemeleri sağlamaktadır.

Özel Güvenlik Malzemeleri

Her bir güvenlik görevlisinin sahip olması gereken malzeme ve ekipmanlar şu şekildedir;

Özel Güvenlik Kıyafetleri

Özel güvenlik kıyafetleri temel olarak üniforma adı altında birleşir. Özel bekçi üniforması, pantolon, gömlek, yelek, kaban, tişört ve şapkadan oluşur. 

Diğer ekipmanlar ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 • Jop: Özel güvenlik kancaları plastikten üretilmiştir, esnek ve kırılmaz.
 • Biber gazı veya portakal spreyi: Gömlek gömleklerde kurşun kalem şeklinde biber gazı kullanılabilir. Portakal gazı sadece şirketlere satılmaktadır. Portakal gazını tek tek satın alamazsınız.
 • Kelepçe: Özel güvenlik görevlilerin emniyet kelepçeleri çelikten üretilmiş olup menteşeli ve zincirli olarak satılmaktadır.
 • Palaska: Özel güvenlik görevlilerin kullandığı palaska seti şu ekipmanlardan oluşur; Palaska, kelepçe, jop ve biber gazı kılıflarından oluşmaktadır.
 • Silahlar: Sadece silahlı özel güvenlik görevlilerine verilir.
 • Telsiz, el feneri, metal dedektörü.

Bu malzemelerin tamamı çalıştıkları kurum tarafından karşılanmaktadır. Kurum tarafından belirlenen özel güvenlik kıyafetleri 2023 yönetmeliğine göre yaz ve kış aylarında giyilecek kıyafetler belirlenir.

Özel güvenlik personeli, üzerinde firma logosu ve ismi bulunan üniforma giymelidir. Şirketler, çalışanlarına yeni özel koruma kıyafetlerini İçişleri Bakanlığı'ndan izin alarak temin edebilir.

Özel Güvenlik Görevlilerin Kullandığı Aksesuarlar

Özel güvenlik aksesuarları, güvenlik apoletleri, şarjör kılıfları, atışta kullanmak için kulak tıkaçları, düdük, silah bakımı için temizlik aksesuarları, kemer, eldiven ve silah taşıma çantası.

Özel Güvenlik Kıyafetleri ve Malzemeleri Nereden Satın Alınır?

Kurum çalışanlarına özel güvenlik ekipmanı sağlamak zorundadır. Ancak bazıları ayrı olarak kendilerine ait üniforma hem de aksesuar satın almak isteyebilir. Bu durumda online alışveriş yapabileceğiniz web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Özel Güvenlik Kıyafetlerinde Fiyatlar

Ürün ve hizmet kalitesinin ön planda tutan firmamız bugüne kadar özel güvenlik ekipmanlarını kaliteli ve uygun fiyatlarla sizlerin hizmetinize sunmaktadır. Sağlıklı ürünler ve sizler için zengin fırsatlar ile işinin uzmanları çalışan işletmemiz, sizlere kaliteli ve uygun fiyatlarda özel güvenlik kıyafetleri hazırlamaya devam edeceğiz.