4 Ürün

Askeri Kamuflaj Gömlek

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapan askerler için her kıyafetin önemi ve kalitesi muhakkak önemlidir. Ancak en çok ve en sık kullanılan askeri kamuflaj gömlek çeşitlerinde kalite ve şıklık daha fazla aranıyor. Askerin günlük yaşamında neredeyse her gün giydiği askeri kamuflaj gömleklerin kalitesi, estetik görünümü, renk ve kalite özellikleri ile her zaman dikkat edilmesi gereken bir askeri kıyafettir.

Asker Kıyafetleri Nelerdir?

Askerler, askerlik görevlerini ücra ederken görev alanlarında kendilerine özel kıyafetleri tercih ederler. Askerler için üretilen alt, üst ve iç giyim ürünlerini ve diğer tüm askeri aksesuar çeşitlerinin kalitesi ve dayanıklılığı önemlidir. Askeri kamuflaj gömlek denildiğinde birtakım standartlar da mevcuttur.

Ancak bunların yanında cepli olması, cırt cırtlarının olması, ayarlanabilir manşetlere sahip olması gibi bazı özellikler de aranır. Söz konusu askeri kamuflaj gömlek çeşitlerini ve tüm askeri üniforma ve aksesuarları Silyon Askeri kıyafetler sitesinin ilgili kategorisinden en uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.

Askeri Kamuflaj Gömlek Nedir?

Türk Silahlı Kuvvetler içinde görev yapan hemen her askerin mutlaka bulundurması ve kullanması gereken kıyafetlerin başında gelen askeri kamuflaj gömleklerdir.

Askerlerin görevlerini yaparken daha rahat etmeleri, toz toprak ve diğer dış unsurlardan çok fazla etkilenmemeleri, konforlu ve rahat giyinmeleri ve aynı zamanda da şık ve estetik olmaları için tasarlanan gömleklere askeri kamuflaj gömlek denilir.

Askeri Kamuflaj Gömleklerinin Özellikleri

Askeri üniformalarda, askeri kamuflajlarda ve tüm asker ürünlerinde ciddiyet, kalite, estetik duruş ve şıklık önemlidir. Belirli bir teşkilatı temsil ettikleri için her zaman şık, temiz, tertipli ve düzenli görünmek isteyen askerler, kıyafet seçerken ve kamuflaj alırken büyük özen gösterirler. Asker kıyafetleri ve kamuflaj gömlekler, askerin rütbesine, sahip olduğu konumuna ve görev alanına göre farklılık gösterir ve ona göre de tasarlanır.

 • Asker kamuflaj gömlekleri için belirlenen ve olması istenen özellikler şunlardır;

 • Askeri kamuflaj gömlek, kış şartlarına çok dayanıklı, özel kumaştan üretilmiş olmalıdır
 • Askeri kamuflaj gömlekler, pantolonlarla aynı kalitede ve uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır.
 • Askeri kamuflaj gömlek, vücut ısısını dengede tutan mikro kumaştan üretilmiş olmalıdır
 • Askeri gömleklerin sağ ve sol omuzda cırt cırtlı bölge bulunmalıdır
 • Askeri gömleklerin önden cepli ve düğmeli olması daha çok tercih konusudur
 • Standart kamuflaj deseninin yanı sıra özel kumaş ile üretilen askeri gömlekler mevsimine göre üretilmelidir

Renk paleti askeri gömlekler için de önemsenen konular arasındadır. Buna göre, siyah, yeşil, zeytin, haki, kahverengi, bej, gri, mavi, kum renginde çok çeşitli gömlek yelpazesi bulunmaktadır.

Askeri Kamuflaj Deseni Nedir?

Kamuflaj deseni uluslararası standartlarda hemen her ülkede kullanılan ve askeri alanda sıklıkla tercih edilen özel bir desendir. Askeri araç, teçhizat ve giysilerde kullanılan özel ve karmaşık bir desendir.

Askeri giysinin dış yüzeyinin doğal koşullara uyum sağlaması için işlendiği yeşil ve toprak renklerinde uygulanan bir desendir. Askeri desen olarak da bilinen kamuflaj deseni, askerleri ve askeri araçları gizlemek ve doğal koşullarda saklanmayı kolaylaştırmak için kullanılır. Her ülkenin farklı bir kamuflaj deseni vardır.

Amerika Birleşik Devletleri gibi bazı ülkelerde kamuflaj tonları bej rengine yakınken, Türkiye'de kamuflaj renkleri yeşil ve toprak tonları ile yapılmaktadır. Son yıllarda Türkiye'de bej kamuflaj desenlerinin kullanımı yaygınlaşmıştır.

Kamuflaj Desenli Asker Gömleği Ne İşe Yarar?

Askerlerin günlük yaşamlarında, gündelik görevlerinde ve mesleklerini icra ederken sürekli giydikleri gömlekler içinde en çok kullanılanı kamuflaj desenli asker gömlekleridir. Özel yapısı, deseni ve renk tasarımı ile aslında askeri korumaya yönelik olarak tasarlanan, asker kamuflaj gömleklerinin son derece kaliteli olması beklenir.

Söz konusu kamuflaj desenli asker gömlekleri, açık alanda askerin doğaya uygun olarak yaşaması, dikkat çekmemesi, düşmanlar tarafından fark edilmemesini sağlar. Aynı zamanda özel kumaşı ve dayanıklılığı ile askeri soğuk ve sıcak havadan ve diğer tüm dış etkenlerden koruma özelliği vardır.

Askeri Kamuflaj Gömlek Çeşitleri?

Pek çok renkte tasarlanan askeri kamuflaj gömlekleri askeri kamufle etmeye, gizlemeye ve net görünmesini engellemeye yarar.

Sitenin ilgili kategorisinde bulabileceğiniz askeri kamuflaj gömlek çeşitlerinden bazıları şunlardır;

 • Yeni model piyade kısa kollu kamuflaj gömlek çeşitleri
 • Jandarmalar için tasarlanan çöl kamuflaj çeşitleri
 • Çöl kamuflajı uzun ve kısa kollu gömlek çeşitleri
 • Asker gömlekleri her zaman ve her şartta önemlidir ve muhakkak kalitesinden ödün verilmemelidir.

Görev alanında, resmi törenlerde ve operasyonlarında güvenle giyilebilecek, dış etkenlerden askeri koruyacak ve görünümü ile de gurur verecek askeri gömlekleri Silyon Askeri kıyafetler sitesinden bulabilirsiniz