Loading

Askerlik, Türkiye'deki tüm erkek vatandaşların yerine getirmesi beklenen kritik bir vatani hizmettir. Bu hizmete hazırlanırken, neleri yanınıza almanız gerektiğini bilmek, orada geçirdiğiniz süreyi daha konforlu hale getirecektir. Sizler için hazırladığımız ve askere gitmeden önce yanınnıza almanız gereken 10 malzeme şu şekilde sıralanabilir:

İç Çamaşırı

Yanınızda almanız gereken ilk şey, iç çamaşırıdır. Askerlik sürecinde fiziksel aktivitelerin sonucu oluşacak terlemeler ve kirlilik durumlarında en fazla ihtiyaç duyacağınız unsurlardan biri iç çamaşırı olacaktır. Yeterli miktarda ve çeşitte iç çamaşırı almak sizin için önemli bir rahatlık sağlayacaktır. Kendi iç çamaşırınızı yanınıza almak, potansiyel bir problemin de önüne geçer. Bunun yanında, asker olarak görev yapanların genel olarak mavi renkte bir iç çamaşırı seçtiği bilinmektedir.

Terlik

İkinci önemli unsur ise terliktir. Askerlik seti içerisinde kesinlikle terliklerin de bulundurulması önerilir. Yoğun askeri eğitimler sonrasında, dinlenme sırasında terliklerinizi giymek ayaklarınıza büyük bir rahatlama sağlar. Özellikle duş ve barınma alanlarında kullanmak üzere birkaç çift terlik almanız önerilmektedir. Yanınızda fazladan terlik bulundurmanız, terliklerinizin yıpranması veya yırtılması durumunda sizin için hayat kurtarıcı olacaktır.

Banyo Havlusu

Askerlik dönemi içerisinde, günün sonunda duş almak için kullanacağınız bir banyo havlusu önemli bir ihtiyaçtır. Askeri birimler size temel havlu seti sağlar ancak hijyen ve yıpranma açısından yanınızda yedek havlu bulundurmanız tavsiye edilir.

Banyo Kesesi

Banyo kesesi, askeri birlikler tarafından sağlanmayan ancak duş verimliliğinizi artırmak için önemli olan bir üründür. Bu nedenle askere giderken yanınıza almanız önemlidir.

Tıraş Bıçağı

Tıraş bıçağı da askere gitmeden önce düşünmeniz gereken bir şey. Askeri disiplin, günlük tıraş olmayı gerektirir. Bu yüzden de yedek tıraş bıçağı almanız faydalı olacaktır. Eğer özellikle kalın ve sert sakallıysanız, yüksek performanslı bir tıraş bıçağı yanınıza almak işinizi kolaylaştırabilir.

Tıraş Köpüğü

Askerlik birimleri tıraş köpüğü sağlar. Fakat bu tıraş köpükleri cildinizle uyumlu olmayabilir. Bu yüzden de cildinize uyum sağlayan ve düzenli olarak kullandığınız bir tıraş köpüğünü yanınıza almak önemlidir.

Tıraş Kolonyası

Tıraş kolonyası, cildin tıraş sonrası tahrişini hafifletmektedir. Askerlik sürecinde günlük tıraş zorunluluğu nedeniyle bu tür bir ürüne ihtiyaç duyabilirsiniz. Tıraş kolonyası, ordu tarafından sağlanmayan bir ürün olduğu için yanınıza almanız önerilir.

Deodorant

Ordu, deodorant sağlamaz. Yoğun eğitimler sonrasında, deodorant ter kokusunu önlemek için hayati önem taşır. Hem sizin hem de beraber kaldığınız diğer askerlerin rahatsız olmaması için, bu ürünü yanınıza almanız tavsiye edilir.

Sıvı Sabun

Sıvı sabun, kişisel hijyenin korunması için önemlidir ancak bu ordu ürün de yine tarafından sağlanmaz. Bu yüzden, kaliteli bir sıvı sabunu yanınıza almak önem arz etmektedir.

Saç Şampuanı

Her saç tipi için farklı formüller içeren saç şampuanları vardır. Bu sebepten dolayı da saçlarınızı alışkın olduğunuz şampuanla yıkamanız önemlidir. Askerlik sürecinde belirli bir şampuanı bulamama olasılığına karşılık, yanınıza alışık olduğunuz şampuanı almanız önerilir.

Askere gitmeden önce yanınıza almanız gereken bu temel ürünler, kışla hayatınızı daha konforlu hale getirebilir. Bu listeyi dikkate alarak hazırlanmanız, başarılı ve sağlıklı bir askerlik süreci geçirmenize yardımcı olacaktır. Her zaman dediğimiz gibi, hazırlıklı olmak yarı yarıya zaferdir. Tüm bu ürünleri askeri malzeme haricinde yanınıza almayı unutmayın. Hayırlı teskereler!

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Silyon Askeri Giyim
25.6.2023

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!