Loading

Bedelli askerlik için yapılması gerekenler, bedelli askerliğin onaylanması ve değiştirilmesi ile beraber kişiler tarafından oldukça fazla merak edilmektedir. Özellikle de milyonlarca kişinin beklemiş olduğu bu bedelli askerlik kanunu, Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanarak çok daha fazla dikkat çekti. Birçok kişi kanunun resmi gazete üzerinde yayınlanması ile beraber ne yapmalarını merak etmekte. Bu kapsamda sizler de yazımızı okuyabilir ve konu hakkında detaylı bir bilgiye erişebilirsiniz.

Bedellik askerlik yapacak olan bireyler, birden çok adres üzerinde başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Bunlar konsolosluklar, e-devlet ve yakınınızdaki askerlik şubeleridir. Gerekli belgelerin tamamlanması ile beraber bu adresler üzerinde kolayca başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  • E-Devlet Üzerinden Başvuru:

Bu işlem için internet üzerinden e-devlet internet sitesine erişmeli ve TC kimlik numaranız, şifreniz ile hesabınıza girmelisiniz. Eğer e-devlet hesabınız yok ise, belirli bir ücret karşılığında PTT ‘den hesabınızı temin edebilirsiniz. Sayfaya giriş yapmanız ile beraber Asal Bedelli Askerlik işlemleri hakkında bir bölüm göreceksiniz. Bu alana tıklayın ve Bedelli Askerlik Başvurusu için ayrılmış olan linke erişin. Ekranda yer alan çeşitli işlemleri de kabul ettikten sonra barkotlu ödeme belgesine ait bir kopyanın çıktısını alın. Bu çıktı ile beraber anlaşmalı bankalara gitmeniz gerekmektedir. Sonrasında bankadan da 3 adet dekont alacak ve bunları de askerlik şubenize teslim etmeniz gerekecek. Tüm işlemler dahilinde bedelli askerlik hizmet belgenizi alarak süreci tamamlamış olacaksınız.

  • Askerlik Şubesi Üzerinden Başvuru:

Askerlik şubesine gidebilir ya da direkt olarak vekaletinizin bulunduğu avukatınızı yönlendirebilirsiniz. Eğer kendiniz gidecekseniz, bunun için nüfus cüzdanınızı da almayı unutmayın. Şube üzerinde size ait durum incelendikten sonra bu bedelli askerliğe uygun olup olmadığınız görülecektir. Eğer uygun bir bireyseniz, bu kapsamda size bir Ödeme Belgesi verilecektir. Bu ödeme belgesini alarak Ziraat, Vakıfbank ve Halk bankası üzerinden ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem sonrasında da yine size 3 adet dekont verecekler. Bu 3 dekontu yine askerlik şubenize ulaştırabilir ve tüm süreci başarılı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Askere giderken alınacaklar, size çeşitli adresler üzerinden belirtilecektir. Genel olarak internet üzerindeki bilgiler size daha fazla yardımcı olur.

Askerde verilen Malzemeler

Askerde verilen malzemeler, bazı zaman dilimlerinde yeterli olmayabilir. Bunun akabinde, kişisel ihtiyaçlarınıza yönelik gereksinimlerinizin tamamını da yine askerlik içerisinde bulamayabilirsiniz. Bu sebepten dolayı da doğru bir hazırlık yapmalı ve bedelli askerlik malzemeleri askerlik şubeleri tarafından verilse de birçok eşyanızı yine görev yerinize götürmelisiniz. Bu sayede herhangi bir eksiklik yaşamadan süreci doğru bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Gerekli malzemeler, genel olarak askerlik şubeleri tarafından askerlere verilmektedir. Bunun yanında, çeşitli internet siteleri de yine bu malzemelerin satışını gerçekleştirir. Gerekli gördüğünüz zaman dilimlerinde yine bu adresler üzerinden kamuflaj temininizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bedelli Askerlik Malzemeleri

Bedelli askerlik malzemeleri, kişilerin 28 günlük süre boyunca yeterli konforu ve askerlik görevini sağlaması için verilmektedir. Bu malzemeler arasında bot, kamuflaj ve bunun gibi çeşitli malzemeler bulunmaktadır

Bedelli askerlik hizmetiniz boyunca herhangi bir askeri ihtiyaç için internet mağazalarını ziyaret edebilir ve gerekli gördüğünüz tüm ürünleri sipariş edebilirsiniz.

 

Paylaş
5,0 Puan
1 kişi puan verdi

Yorum Yapın

Yorumlar

Silyon Askeri Giyim
21.4.2023

Bu yazıya daha önce hiç puan verilmedi. İlk Puanı siz verin!